ניקוי רעלים

טרנד הדיטוקס או ניקוי רעלים עדיין איתנו, הגוף באמת צריך עזרה בניקוי רעלים? מה זה באמת מנקה? ומה דעתי על ניקוי רעלים במאמר הבא

דיטוקס או ניקוי רעלים, הדיאטה או האתגר שמבטיח לנו שננקה רעלים מהגוף, על הדרך נרד קצת במשקל וכל זה כי הגוף חייב. אז לא, הגוף שלנו לא צריך לעבור ניקוי רעלים יזום כדי להיפטר מרעלים. הכבד והכליות עושים זאת כל הזמן, ללא תלות בתזונה שלנו. 

מי שעוקב אחריי הרבה זמן יודע מה דעתי על ניקוי הרעלים המשווק והמוכר, זה שמפציר בכם שהגוף שלכם צובר רעלים ואתם חייבים לנקות אותם כדי להרגיש טוב, שמבטיח לכם תזונה קיצונית לתקופה מסוימת שבה תנקו את הרעלים מגופכם וגם תרדו במשקל. 

אז מבחינתי, ניקוי רעלים לא נועד לנקות רעלים

בשביל לנקות רעלים יש לנו כבד וכליות והם מנקים רעלים 24/7 ולא משנה מה תהיה התזונה שלכם. אין ספק שכדאי ואף רצוי למזער את כמות הרעלים הנכנסים לנו לגוף על ידי תזונה נכונה וכך להקל על המערכות.

ניקוי רעלים לדעתי נועד להוציא אותנו משגרת התזונה שלנו, אז נשנה לו את השם לניקוי הרגלים. הניקוי שלי בדרך כלל אורך עשרה ימים בהם התזונה שלי קצת משתנה. 
היא תכלול רק מזון מהצומח, ללא עיבוד כלל. מה שיגרום לי לאכול כמות מאוד גדולה של ירקות ופירות ברמה יומית שביום-יום שלי אני לא מצליחה להגיע לכמויות כאלה. 

בדיוק כמו שמו, ניקוי הרגלים מטרתו לנקות מאיתנו הרגלים, ללמד אותנו להסתכל ולבקר את התזונה שלנו ולבחור איזה הרגלים אני מחזיר ואיזה לא. 

הניקוי שם לנו מראה בכל הנוגע להרגלים התזונתיים שלנו, למשל שתיית קפה, שעות קבועות לארוחות, ארוחות קבועות ובקיצור הרגלים. 

זה בדיוק התפקיד של הניקוי בעיניי, לתת לנו רגע לעצור ולחשוב איזה הרגלים טובים לי ואיזה פחות, מאיזה הרגלים אני רוצה להיפטר ומה אני שומרת ואיך אני לומדת באמת להקשיב לגוף שלי. 

הניקוי עושה משהו בהרגשה, משהו בנו עוצר לרגע מהפעילות הסיזיפית היומיומית של הגוף לעכל מזון ופתאום הגוף מקבל מזון נורא קל לעיכול, עם המון נוזלים, המון סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים שביום יום לצערנו רובנו לא מגיעים לכמויות האלה. בדיוק שם קורה הקסם. 

אני עושה ניקוי בדרך כלל פעמיים בשנה, שנה שעברה לא עשיתי בגלל ההיריון וההנקה ועכשיו קצת שחררתי ופיניתי מקום לעצמי.

חשוב לי לציין כי הכול בידיים שלנו

הגוף שלנו, ההרגשה שלנו, התודעה שלנו כול אלה הם מכלול שלם שלפיו יראו חיינו. בלי קשר לרעלים או לירידה במשקל לדעתי, כדאי לנו להשקיע בעצמנו, בגוף שלנו ובתזונה שלנו. זה מה שיוביל אותנו לחיוניות נקייה מרעלים.

התזונה היא ללא ספק משמעותית מבחינת ״צבירת רעלים״, תזונה לקויה עמוסה בג׳אנק פוד ככל הנראה תכניס יותר מזיקים לגוף שלנו ואילו תזונה נכונה ומאוזנת לא. 

לכן, ככלל כדאי לנו שרוב התזונה שלנו תכלול מזון מזין ואיכותי וגם קצת פחות כדי להביא את הגוף למצב בו הוא עובד, ללא תקלות ממש כמו מכונה.

אז אם החלטתם שבא לכם לעשות ניקוי, עשו אותו במטרה לנקות הרגלים ולא לנקות רעלים או קילוגרמים. היו בטוחים בעצמכם אם אתם נכנסים לתהליך כזה, התמסרות לתהליך חשובה לא פחות. אני עושה את זה פעמיים בשנה וזה פשוט מדהים.

לכל המאמרים לחץ כאן

אהבתם את המאמר? שתפו >>

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
כללי

אכילה רגשית בזמן מלחמה

השאלה הגדולה היא איך אכילה מוגברת משתנה בזמן מלחמה ואיך ניתן להתמודד איתה. בתקופות כאלו, רמות הלחץ והחרדה גבוהות ואנו נמצאים במצב רגשי קשה, אך גם כאשר רגשות חיוביים מתעוררים בזמנים טובים אנו מתמודדים עם קשיים כאלו.

מאמרים

ניקוי רעלים

טרנד הדיטוקס או ניקוי רעלים עדיין איתנו, הגוף באמת צריך עזרה בניקוי רעלים? מה זה באמת מנקה? ומה דעתי על ניקוי רעלים במאמר הבא

מאמרים

איך שורפים שומן?

שריפת שומן, אחד הנושאים הכי מדוברים בקרב נשים מתאמנות, איך שורפים שומן? האם זה קשור לכמות השומן שאנו אוכלים? והאם זיעה היא פקטור לשריפת שומן?

מאמרים

ארוחות בוקר בריאות

קבלו את מצעד ארוחות בוקר בריאות, מזינות וטעימות… חלקן אפילו ממש מהירות וקלות להכנה ויש כאלה גם למשקענים שיש להם זמן בבוקר.

גלילה לראש העמוד